O mnie

Nazywam się Weronika Bauer, mieszkam w Oslo i zajmuję się psychoterapią oraz interwencją kryzysową. Moje zainteresowania psychologiczne koncentrują się wokół naukowych koncepcji dotyczących: stresu, traumy, psychologii odżywiania się oraz psychologii zwierząt.

Moje poza-psychologiczne wykształcenie (masaż klasyczny-leczniczy i behawiorystyka) sprawią, że w swojej pracy dodatkowy nacisk kładę na świadomość: ciała, napięcia mięśni i innych fizjologicznych objawów stanu psychicznego. Moje podejście jest mocno osadzone w biologii, dlatego szczególną uwagę przykładam do kwestii takich jak zdrowie somatyczne, badania okresowe, prawidłowy sen i odżywianie. Dlatego też wciąż kształcę się w ramach studiów podyplomowych, konferencji i szkoleń.

Podejście terapeutyczne

Posługuję się metodami o skuteczności potwierdzonej badaniami. Jako psychotraumatolog jestem przygotowana do pracy wieloma narzędziami dedykowanymi osobom po traumie, rekomendowanymi przez instytucje takie jak: WHO, APA, NICE. Są to między innymi procedury poznawczo-behawioralne i EMDR. Podstawową zasadą mojej pracy jest dostosowanie sposobu pracy do osoby, z którą pracuję, a zatem podejście indywidualne.

Superwizja i współpraca

Pracuję pod superwizją. Ważne jest dla mnie, aby patrzeć na problemy moich pacjentów wieloaspektowo, dlatego ściśle współpracuje z dietetykiem, seksuologiem klinicznym i lekarzem psychiatrą.

Więcej o mnie:

Wykształcenie:

  • Mgr. Psychologii spec. kliniczna (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie)
  • Terapeuta EMDR (PTT EMDR w Warszawie)
  • Behawiorysta (Ethoplanet)
  • Masażysta (Centrum Szkoleniowe Heros)

Absolwentka studiów podyplomowych:

  • Psychotraumatologia (Uniwersytet SWPS w Warszawie)
  • Psychotraumatologia Zaawansowana (Uniwersytet SWPS w Warszawie)
  • Psychologia Zwierząt (Uniwersytet SWPS w Poznaniu)
  • Filozofia (Uniwersytet Warszawski)

Obecnie w trakcie studiów:

  • Psychodietetyka (Uniwersytet SWPS we Wrocławiu)
  • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (Uniwersytet SWPS w Warszawie)

Uważam, że psycholog, podobnie jak lekarz, powinien uczyć się i aktualizować swoją wiedzę przez całe życie. Dlatego uczestniczę w konferencjach naukowych i szkoleniach prowadzonych przez światowej klasy ekspertów.

Interesuję się człowiekiem nie tylko od strony zaburzeń klinicznych, lecz również psychologii społecznej, pedagogiki społecznej, socjologii, różnic międzykulturowych i psychologii rozwoju. Informacje o wybranych wydarzeniach, książkach, filmach i wykładach z tych dziedzin publikuję na Facebooku. Zapraszam.